Facebook icon

Masáž PřerovDaniela Popová

Ruční lymfatická masáž

Co je lymfatická masáž?

Při ruční lymfatické masáži se zrychluje tok lymfy, kdy technikou mírných krouživých pohybů uvolňujeme lymfatické uzliny. Takto rychleji odtékají zplodiny, přebytečná voda, tuk a cizorodé látky z těla. Pokud lymfatický systém nefunguje správně, tak dojde k nahromadění zbytků látkové přeměny ve tkáních. Tímpádem tukové buňky zvětší svůj objem, vytvoří se tukové polštářky, otoky a pomerančová kůže.

Lymfatický systém se skládá z mízních kapilár, cév, mízních kmenů a uzlin. Asi 80% lymfatické sítě se nachází v kůži a podkoží (jde o povrchový lymfatický systém). Zbylých 20% tvoří hluboký lymfatický systém v blízkosti vnitřních orgánů. Lymfatické cévy sbírají z tkání přebytečnou tekutinu, mají filtrační funkci. Většina uzlin vytváří skupiny, kterými protéká lymfa z určité oblasti těla, orgánu nebo jeho části. Filtrují lymfatickou tekutinu a čistí ji od odumřelých buněk a škodlivých látek. Jinak řečeno - v uzlinách jsou enzymy, které rozkládají odpadní látky - rozložené zbytky látkové přeměny proudí do filtračních orgánů (játra, ledviny) - dojde k definitivnímu rozložení - a následnému vyloučení z těla ven.

Lymfatická tekutina - míza - je bezbarvá nebo bílá tekutina v mízním systému. Obsahuje vysoký počet lymfocytů. Denní produkce mízy je 1,5-2 litry. Protože lymfatický systém nemá žádnou "pumpu", která by jej poháněla, je nutností dostatečná funkce žil a fyzický pohyb, při něm se svaly smršťují a uvolňují, masírují tedy lymfatické cévky, které pumpují lymfu v systému. Při nedostatku pohybu, špatné životosprávě a stresu se krev městná v žilách na nohou, což vede k otokům, vzniku křečových žil a oslabení imunity. Krevní a lymfatické cévy se větví do malých drobných cévek - kapilár, které hlavně zásobují podkoží. Nedostatečná funkce zbůsobuje vznik celulitidy. Nedostatečná funkce lymfatického systému způsobuje otoky, vznik celulitidy, oslabení imunity, únavu, bolesti hlavy, zad.

Účinky lymfatické masáže:

  • prevence onemocnění žil (stimuluje lymf. a žilní systém)
  • prevence i odstranění celulitidy
  • detoxikace organismu
  • zrychlení metabolických procesů
  • odstranění otoků
  • neuropatie
  • zlepšení prokrvení končetin

Před, po a během procedůry je potřeba dodržet zásady, které vám sdělím při telefonické a následné osobní konzultaci, kdy vás také upozorním na kontraindikace lymfodrenáží. K dosažení nejlepších výsledků se doporučuje docházet na 6-10 procedur 1-2týdny. Po následujícím období se doporučuje udržovací kůra 1x za měsíc.

Cena: 250 - 900Kč